– światło lasera pobudza skórę do produkcji kolagenu.
Komu polecane są zabiegi fotoodmładzania?
Zabieg fotoodmładzania polecany jest osobom:
– z posłonecznym rumieniem,
– usuwa przebarwienia skóry,
– zamyka rozszerzone naczynia,
– regeneruje i napina naskórek, ściąga pory.
Fotoodmładzanie, dlaczego tak ważne?
Światło emitowane przez ten rodzaj lasera charakteryzuje się niską gęstością. Powodując przegrzanie skóry doprowadza do przebudowy i skracania włókien kolagenowych i elastynowych, a także do pobudzania wytwarzania nowych włókien. Efektem tego jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a w rezultacie odmłodzenie jej wyglądu.
WSKAZANIA:
– fotostarzenie,
– płytkie zmarszczki,
– wiotkość skóry,
– niejednolity koloryt skóry,
– przebarwienia,
– odmładzanie dłoni
Zabieg
Czas trwania całego zabiegu trwa średnio około 1 godziny. W trakcie jego trwania może być odczuwalny dyskomfort i pieczenie odmładzaniem okolicy. Ponadto stosunkowo często obserwuje się występowanie obrzęku oraz rumienia w okolicy poddawanej zabiegowi. Na szczęście, objawy te zazwyczaj samoistnie ustępują już po kilku minutach od zakończenia zabiegu.
Należy pamiętać, iż do około trzech tygodni po zabiegu, w obrębie skóry może występować przeczulica, a także nadwrażliwość skóry na bodźce. W tym czasie należy zadbać o właściwą ochronę skóry. W szczególności istotne jest unikanie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, a zwłaszcza opalania.
Jednakże pomimo opisywanych powyżej działań, zabieg ten charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i jest świetną alternatywą dla klasycznych metod chirurgicznych. Starzenie się jest procesem nieuchronnie dotykającym każdego z nas. Jednym z narządów, które proces ten dotyka najszybciej jest skóra. W jego przebiegu dochodzi do rozluźnienia struktury, a także utraty znacznej liczby włókien kolagenowych i elastynowych, obficie występujących w skórze młodej, czego efektem jest zmniejszenie jej jędrności.
Dochodzi również do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Substancje te odpowiadają za młody i świeży wygląd skóry. Istnieje wiele czynników odpowiadających za pobudzanie i przyspieszanie procesów starzenia się skóry.
Jednym z czynników powodujących jego indukowanie jest promieniowanie ultrafioletowe o spektrum światła
Przeciwwskazania
Jego przeprowadzania nie zaleca się u osób z opalenizną, a także stosujących leki zawierające beta-karoten. U tych pacjentów skóra charakteryzuje się zwiększoną wrażliwością i większe jest ryzyko powikłań zabiegu. Oczywiście przekonywanie tej procedury jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Nie zaleca się też jego wykonywania u osób cierpiących na cukrzycę, poważne przewlekłe schorzenia układu sercowo-naczyniowego, u pacjentów ze zdiagnozowanymi aktywnymi chorobami o podłożu autoimmunologicznym, nowotworami, a także chorobami układu wewnątrzwydzielniczego (dotyczącymi między innymi tarczycy, nadnerczy, gonad, czy przysadki mózgowej).
Zabiegu fotoodmładzania wykorzystującego laser nie wykonuje się także u osób z aktywnymi zmianami zapalnymi i zakażeniami, zwłaszcza w obrębie skóry. Przeciwwskazany jest również u pacjentów stosujących przewlekle leki modulujące funkcjonowanie układu krzepnięcia (na przykład wszelkiego rodzaju leki przeciwzakrzepowe).
SKUTECZNOŚĆ 90 %
Znaczna poprawa jest widoczna po pierwszym zabiegu, jednak należy przeprowadzić około 3 zabiegów w ciągu 5 tygodni, żeby efekt był pełny.
Zabieg fotoodmładzania przynosi dobre efekty, jednak nie zatrzyma procesu starzenia się skóry.
Pacjenci chętnie korzystają z tego zabiegu ze względu na rewelacyjne efekty i niski koszt zabiegu.