Na czym polega modelowanie sylwetki Maximus TriLipo?
Podczas zabiegu dochodzi do ogrzania tkanek skóry właściwej i tkanki podskórnej do temperatury 45-55 st. Głównym efektem terapeutycznym jest obkurczenie włókien kolagenowych skóry właściwej, co powoduje zwiększenie napięcia skóry. Podwyższona temperatura stymuluje również aktywność fibroblastów do syntezy nowego kolagenu. Efekt przebudowy tkanki obserwuje się kilka miesięcy po zakończeniu terapii.
W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej na zasadzie selektywnej termoindukcji fala radiowa rozbija tłuszcz (lipoliza), nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych. Poprawia także krążenie krwi i przyśpiesza metabolizm komórkowy.
CZĘSTOTLIWOŚĆ
Dla długotrwałego i bardziej spektakularnego efektu rekomenduje się wykonanie ok. 4 – 6 w serii, w odstępach jednego tygodnia.
Przebieg zabiegu
Likwidacja tkanki tłuszczowej
TriLipo RF
Etap 1. Uwolnienie tłuszczu z komórki.
Emitowana energia fal radiowych (TriLipo RF) pozwala na maksymalne opracowanie i rozgrzanie obszaru poddawanego zabiegowi, bez naruszenia powierzchni skóry. Poprzez podgrzanie podskórnej tkanki tłuszczowej następuje uwolnienie płynnego tłuszczu z komórek do przestrzeni międzykomórkowej. Efekt termiczny przyspiesza naturalny metabolizm tłuszczu. Zabieg przeprowadzany jest przy wykorzystaniu wysokiej mocy, co powoduje, że efekty widoczne są od razu.
Etap 2. Eliminacja tkanki tłuszczowej.
By zintensyfikować likwidowanie tłuszczu stosowane są jednocześnie ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz warstwy tłuszczowej. TriLipo DMA doprowadza do skurczów mięśni wewnątrz warstwy tłuszczowej, a komórki tłuszczowe zostają wypychane ku górze. Z kolei od zewnątrz na komórki tłuszczowe działa siła ciśnienia emitowanego przez przyłożoną do powierzchni skóry głowicę, powodując uciskanie ich w dół. Pobudzony ruch wywołuje drenaż tłuszczu, dzięki opatentowanemu mechanizmowi drenażu limfatycznego DMA. Połączony efekt TriLipo RF i DMA zwiększa cyrkulację krwi, optymalizując dotlenienie i detoksykację tkanki.
Etap 3. Kształtowanie sylwetki
Na poziomie warstwy skóry właściwej, skupiona energia TriLipo RF, nagrzewając włókna kolagenowe, powoduje ich skurcz, co przynosi natychmiastowy efekt napięcia. Nici kolagenowe zostają skupione blisko siebie, wpływając na zagęszczenie i napięcie skóry. Równocześnie, zwiększenie metabolizmu fibroblastów regeneruje kolagen co w efekcie powoduje długotrwały efekt liftingu skóry.
EFEKTY
· redukcja zmarszczek
· ujędrnienie i odmłodzenie skóry
· poprawa konturów skóry
· poprawa napięcia skóry
· redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych
· lifting, stonowanie oraz ujędrnienie mięśni
· detoksykacja i drenaż limfatyczny
· poprawa krążenia krwi i dot
Przeciwwskazania:
· Wiek poniżej 18 roku życia.
· Stymulator serca, wewnętrzny defibrylator przeszłości, wszczepione neurostymulatory, bądź inne wewnętrzne urządzenia elektryczne. Nie można stosować na pacjentach, którzy mieli implant w przeszłości, chyba że osoba wykonująca zabieg jest absolutnie pewna, że implant i wszystkie „połączenia” zostały całkowicie usunięte.
· Metalowe bądź inne implanty w okolicy zabiegowej.
· Ciąża bądź karmienie piersią lub na brzuchu w okresie menstruacji.
· Nowotwór bądź historia nowotworowa, w szczególności nowotwór skóry, przednowotworowe znamiona.
· Osłabiony system immunologiczny spowodowany chorobami takimi jak AIDS i HIV, bądź użyciem immunosupresyjnych leków.
· Poważne jednoczesne schorzenia takie jak choroby serca, bądź epilepsja.
· Pacjenci z problemami, na które negatywnie może wpływać ciepło. Pacjenci z historią chorobową stymulowaną przez ciepło, takie jak powracająca opryszczka w obszarze zabiegowym. Pacjenci mogą mieć zabieg wykonany tylko i wyłącznie jeśli przestrzegają profilaktycznego reżimu.
· Pacjenci, którzy mają zmniejszoną bądź podwyższoną percepcję zmiany temperatur.
· Pacjenci, którzy mają obszary w których występują zaburzenia sensoryczne (czucia) w takich przypadkach jak uszkodzenia nerwów i neuropatia.
· Jakikolwiek aktywny problem na obszarze zabiegowym, taki jak rany, krwotoki, zakaźne problemy, łuszczyca, egzema, wysypka oraz mocno bądź „świeżo” opalona skóra.
· Żylaki w obszarze zabiegowym.
· Historia chorób skóry takich jak keloidy, zaburzone gojenie ran, a także bardzo sucha i delikatna skóra.
· Jakiekolwiek chirurgiczne, inwazyjne, ablacyjne zabiegi w obszarze zabiegowym przed kompletnym zagojeniem.